Bieži nākas sastapt apjukušus klientus, kurus izbrīna tas, ka uz dīvāniem paliek milzīgi, tumši pleķi pat tad, ja uz tā ir izlijis vienkārši tīrs ūdens.
Šāda situācija šķiet mulsinoša tādēļ, ka ikdienā dīvāns esot bijis "pilnīgi tīrs" un tīram ūdenim jau nu noteikti nevajadzētu atstāt tik pamanāmus traipus. Parasti vaina tiek novelta uz audumu, tomēr šajā rakstā Jūs uzzināsiet īsto iemeslu, kādēļ no mitruma rodas šādi traipi un kā no tiem izvairīties.

Arī uz mīkstajām mēbelēm, tāpat kā uz cietām virsmām, grīdas un paklājiem, laika gaitā sakrājas putekļi. Dīvāna lietošanas rezultātā uz tā, ar āra apģērba vai mājdzīvnieku palīdzību, var nonākt arī smiltis, zeme un tamlīdzīgas lietas. Ja dīvāna krāsa ir pelēcīga vai tumša, tad putekļus un smiltis var neieverot pat ļoti ilgu laiku, radot priekšstatu, ka dīvāns ir tīrs. Ja uz šāda dīvāna nokļūst mitrums, piemēram izlīst tīrs ūdens vai tajā apsēžas ar mitrām drēbēm, tad ūdenim sajaucoties ar putekļiem, rodas tādi kā dubļi, kuri tad arī ir šo redzamo traipu iemesls.
Lai no šādu dubļu rašanās izvairītos, iesakām regulāri tīrīt mīkstās mēbeles, izmantojot putekļu sūcēju, pat tad, ja vizuāli nekādi netīrumi vai putekļi uz mēbelēm nav redzami.

Ja nu gadījumā traips jau ir radies, tad to iztīrīt ar pašu spēkiem, neizmantojot profesionālu, šim mērķim paredzētu tehniku, ir praktiski neiespējami, jo vēlreiz mitrinot šo traipu, tas parasti kļūst vel lielāks un pamanāmāks. Šādos gadījumos, "Kā jauns!" komanda labprāt ieradīsies pie Jums un likvidēs esošos traipus, kā arī pilnībā attīrīs dīvānu no putekļiem un citiem netīrumiem, novēršot iespēju, ka šādi traipi parādīsies atkal. Tomēr arī pēc pēc profesionālas dīvāna tīrīšanas, nedrīkst aizmirst, ka dīvāns ir regulāri jāsūc ar putekļu sūcēju, lai neļautu uz tā atkal sakrāties jauniem putekļiem.