Katru dienu mēs rūpējamies par savu higiēnu - par ādas, matu un apģērba tīrību.
Mēs uzkopjam telpas un mēbeļu virsmas, atbrīvojot tās no putekļiem un traipiem. Noslaukām drupačas no dīvāna un gultas, apvelkam tos ar tīru veļu un mūsos pamostas tīrības sajūta. Bet kas slēpjas dziļāk - zem tīrās gultas veļas, zem pārvalkiem?
Patiesībā mūsu dīvāni, matrači, krēsli un paklāji sevī slēpj vairāk kā mēs domājam. Visizplatītākie un pamanāmākie ir ēdiena palieku un dzērienu traipi. Pat notīrot matrača vai dīvāna virsmu tā, lai vizuāli tas šķistu tīrs, traipi tomēr iesūcas un rada tajā labvēlīgu vidi baktērijām, sēnītēm un citiem mikroorganismiem. Tie uzsūc arī mūsu ikdienā lietoto kosmētiku, matu kopšanas līdzekļus, krēmus un veļas mazgājamos līdzekļus, lēnām mainot krāsu un vizuāli kļūstot nolietoti.
Nav noslēpums, ka ikviena cilvēka un arī mājdzīvnieka ķermenis izdala sviedrus kā dienas gaitās, tā arī miegā. Arī tos uzsūc matrači un dīvāni, atkal palīdzot mikroorganismiem un baktērijām vairoties un attīstīties.
Tā pat cilvēku un mājdzīvnieku ķermeņiem raksturīga ap 500 miljonu ādas šūnu zaudēšana dienā. Tās kalpo kā pārtika baktērijām un putekļu ērcītēm.
Putekļu ērcītes ir mikroskopiski kukaiņi, kas nepārnēsā slimības, bet var izraisīt alerģisku reakciju. Alerģiska reakcija var sākties ar niezošām acīm un smagākos gadījumos beigties ar astmas lēkmi. To klātbūtne pirmajā dzīves gadā var izraisīt cilvēkam alerģiju uz visu atlikušo mūžu.
Gultā mēs pavadām trešdaļu dzīves un no tā, kādā vidē mēs baudām miegu, ir atkarīga mūsu pašsajūta un veselības stāvoklis.
Lai izvairītos no alerģijām un dažādām saslimšanām, ir jārūpējas ne vien par savu higiēnu un telpas tīrību, bet arī par gultu matračiem, dīvāniem, mīkstajiem krēsliem un paklājiem.